MEBLE BLACK-RED-WHITE
Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie dystrybucji mebli przeznaczonych do każdego zakątku domu i biura. Zapewniamy bezpłatny transport.
BLACK-RED-WHITE to solidna marka, najchętniej kupowane meble w Polsce.

Więcej informacji >>

 
WÓZKI WIDŁOWE, DŹWIGI
Nasza oferta to maszyny takich firm jak: HYUNDAI, GOODSENSE, TOYOTA, HANGCHA. Oprócz sprzedaży pojazdów zajmujemy się również ich serwisem oraz sprzedażą części.
Więcej informacji >>
 
OKNA I DRZWI
to bezołowiowe produkty produkowane
w nowoczesnym systemie FORIS.
Zapewniamy bezpłatny transport, raty, sprzedaż-montaż
oraz doradztwo techniczne.

Więcej informacji >>
 
Pozostałe branże
Więcej informacji >>

 

Automatyka i mechanizmy napędowe

 

 


Siłowniki Nice z serii ROBO, ROKiT i THOR do bram przesuwnych

Na polskim rynku najczęściej spotykane są dwa rodzaje bram przesuwnych. Brama przesuwająca się
po specjalnej szynie wbetonowanej w wylewkę fundamentową oraz brama podwieszana (samonośna.
Ten typ bram jest w tej chwili popularniejszy ze względu na mniejszą ilość zabiegów konserwacyjnych, które trzeba wykonywać podczas eksploatacji.

 


 
W świetle wjazdu na posesję nie styka się ona
z podłożem, ale wymaga większej powierzchni,
ze względu na konieczność zastosowania tzw. przeciwwagi. Zarówno w przypadku bram podwieszanych jak i z wbetonowaną szyną mogą zostać zastosowane siłowniki ROBO, ROKiT,
jak i THOR.
 


 

Siłowniki Nice do bram skrzydłowych.
Serie: MOBY, PLUTO, WINGO, METRO, HYPPO, POP
Brama skrzydłowa to jedno z prostszych rozwiązań stosowanych w ogrodzeniach. Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość zawiasów w niej zastosowanych. Ten element konstrukcji bramy musi być solidny, gdyż to on przenosi największe obciążenia. Istotną sprawą, podczas dobierania siłownika, jest to aby właściwie dobrać napęd do warunków montażu. Należy także zwrócić uwagę na wymiary słupków, długość i wysokość skrzydła oraz na rodzaj wypełnienia bramy, np. brama wypełniona drewnianymi sztachetami lub np. blachą, będzie się zachowywała na wietrze jak żagiel, dlatego przez zakupem siłownika warto skonsultować się ze sprzedawcą, jaki jego typ będzie najlepszy.

 

 

Siłowniki do bram garażowych
Serie: SPIDER, SPIDO, SUMO
Brama garażowa jest zwykle integralną częścią domu. Przy jej montażu należy pamiętać, aby była solidnie zamontowana, w przeciwnym razie nawet najmocniejszy automat sobie z nią nie poradzi. Jeżeli garaż, w którym została zamontowana brama jest ogrzewany, trzeba zadbać także o ocieplenie samej bramy. Ponadto, jeżeli nie ma osobnego wejścia do garażu, warto zaopatrzyć się w siłownik do bramy, który umożliwia jej otwarcie od zewnątrz, w przypadku braku zasilania. Przy doborze siłownika należy uwzględnić wysokość bramy, jej szerokość i wagę.

 


 
Siłowniki do szlabanów
Seria: WIL, SIGNO
Szlabany Wil i Signo to jedne z najlepszych tego typu propozycji na rynku. Sprawdzają się one znakomicie nie tylko w zastosowaniach przemysłowych, ale także na wjazdach na osiedla i parkingi. Są proste w obsłudze i niezawodne w użyciu. WIL, to:
- estetyczny wygląd
- niezawodność
- mechanizm odblokowania Nice
- łagodny start i łagodne zatrzymanie
- wyjątkowa łatwość montażu
- szybkość działania, minimalny czas otwierania do 1,8 sekundy
- możliwość zastosowania ramienia tubowego
 


 

Centrale sterujące
Centrale sterujące firmy Nice charakteryzują się nie tylko estetyką wykonania i wzornictwem. Są przede wszystkim niezawodne, a także zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort. Różnorodność dostępnych funkcji umożliwia dobranie takiej centrali, która zaspokoi wszelkie oczekiwania Klienta. Ciekawe rozwiązania zastosowane w centralach, to np. funkcja furtki, czyli możliwość otwarcia tylko jednego skrzydła, a także obsługa dodatkowego elektrozamka, możliwość podłączenia semaforów, działanie w trybie automatycznym, tzn. otwieranie bramy pilotem i jej samodzielne zamknięcie po zadanym czasie.

 


Sterowanie radiowe
Serie: SMILO,FLOR, BIO, FLO
Sterowanie radiowe - oznacza zastosowanie pilota i radioodbiornika, dzięki którym można sterować bramą. Są to podzespoły wykonane przy zachowaniu najostrzejszych norm telekomunikacyjnych, niezawodne, proste w obsłudze, bezpieczne i estetyczne.


Siłowniki do rolet i markiz
Firma Nice wykorzystując wieloletnie doświadczenie w produkcji automatyki do bram wjazdowych i garażowych oferuje również produkty do automatyzacji rolet i markiz zewnętrznych, a także nadajniki sterowania (piloty i panele sterowania montowane na ścianach). Siłowniki do rolet Nadajniki zdalnego sterowania:


Akcesoria
Serie: BF, MOON - ( fotokomórki), MOON - (czytniki kart)
Ofertę produktów Nice uzupełnia nowoczesna i estetycznie zaprojektowana gama akcesoriów. Są to fotokomórki, lampy sygnalizacyjne, systemy kontroli dostępu, znakomicie sprawdzające się w profesjonalnych zastosowaniach np. w biurach i urzędach. Nice oferuje fotokomórki, które posiadają maksymalny zasięg do 30 m (po zainstalowaniu specjalnej soczewki, można uzyskać zasięg nawet do 100m) Akcesoria dodatkowe Nice pozwalają korzystać z siłowników jeszcze bezpieczniej i bardziej komfortowo. Zastosowanie nowoczesnych materiałów zapewnia długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie. Oparta na starszej gamie produktów BF nowa linia Moon charakteryzuje się nowym wzornictwem i kolorystyką. NICE wyznacza kierunki w produkcji i sprzedaży nowoczesnych i estetycznych elementów sterowania i zabezpieczania bramy.


System kontroli dostępu
Zbliżeniowy czytnik kart, klawiatura kodowa, dekoder oraz karty zbliżeniowe tworzą system kontroli dostępu. Estetyczny wygląd, niski koszt i łatwość obsługi.


Najczęściej zadawane pytania

 

Gdzie mogę dokupić pilota do swojego zestawu?
Najlepiej zgłosić się do firmy, w której zakupiony został siłownik lub do administratora budynku i zamówić pilota.

Czy mogę sam wczytać nowego pilota?
Generalnie wczytanie pilota nie jest skomplikowane. Jednak mnogość rozwiązań, konieczność znania kilku metod wczytywania pilotów oraz istnienie zabezpieczeń przed dostępem do pamięci radioodbiornika osób niepowołanych powoduje, że tą czynność powinien wykonać polecany przez nas instalator.

Jak rozpoznać którą drogę radiową mam zastosowaną?
Najprościej można poznać, która droga radiowa jest zastosowana po kolorze pilotów i kolorze przycisków na pilocie, a w przypadku drogi radiowej SMILO po kształcie pilota. Piloty SMILO są okrągłe, mają 2 lub 4 przyciski, a ich obudowa jest wykonana z półprzeźroczystego plastiku. Piloty FLOR mają czarną obudowę i niebieskie przyciski. Piloty BIO posiadają niebieską obudowę i żółte przyciski, natomiast piloty FLO posiadają niebieską obudowę i niebieskie przyciski. W przypadku drogi radiowej FLOR i FLO są jeszcze dostępne piloty VERY, z uchwytem do samochodu. Są one zawsze 2 przyciskowe, przyciski są w kolorze srebrnym, a obudowa jest niebieska przy pilotach FLO i czarna przy pilotach FLOR.

Jaki jest zasięg pilotów?
Zasięg mierzony w wolnej od zakłóceń elektromagnetycznych przestrzeni jest różny dla różnych pilotów. Z zamontowaną prawidłowo anteną zasięgi dla poszczególnych dróg radiowych przedstawiają się następująco:
BIO - 200-400m, FLO 100-150m, FLOR i SMILO 150-200m.

Czy zasięg skuteczny pilotów może być inny od podanych fabrycznie?
Niestety tak. Zasięg skuteczny może być ograniczony przez zakłócenia elektromagnetyczne. Wszelkiego rodzaju nadajniki GSM, stacje transformatorowe, linie wysokiego napięcia, stacje CB, konstrukcje metalowe, ściany betonowe itp. Ograniczają zasięg skuteczny.

Czy Państwa piloty (nadajniki) posiadają odpowiednie atesty?
Oczywiście tak. Nice Polska dokłada szczególnej staranności w tej materii. Wszystkie sprzedawane w Polsce nadajniki były przebadane przez Ministerstwo Łączności i uzyskały
homologację dopuszczającą do sprzedaży
w Polsce.

Gdzie mogę dokupić pilota?
Piloty i inne akcesoria można dokupić u jednego z naszych Partnerów handlowych. Lista firm współpracujących z Nice Polska znajduje się tutaj.

Jak dobrać siłownik do mojej bramy?
Po pierwsze - orientacyjnego doboru można dokonać korzystając z asystenta. Będzie to jednak wybór bardzo orientacyjny. Najdokładniej działają jednak ludzie, czyli nasi Partnerzy handlowi. Są to wykwalifikowani sprzedawcy
i potrafią dobrać najlepszy siłownik do Państwa bramy. Sam siłownik to jednak nie wszystko. Aby w pełni zaspokoić Państwa oczekiwania Nice dysponuje całą gamą akcesoriów dodatkowych, dzięki którym można stworzyć kompletny system sterowania, różnymi urządzeniami, w Państwa domu.

Czy do każdej bramy można założyć napęd?
Generalnie do każdej bramy można zastosować napęd. Należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze: nietypowe rozwiązania konstrukcyjne bram są droższe, nie tylko podczas automatyzacji bramy ale już podczas procesu produkcji bramy. Po drugie: Tak przy bramach przesuwnych, skrzydłowych jak i garażowych trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość zastosowanych podzespołów. Nawet najpiękniejsza brama, jeżeli będzie zawieszona na zawiasach lub wózkach słabej jakości może przestać funkcjonować poprawnie. Z biegiem czasu zwiększają się opory toczenia bramy, które powodują, że części mechaniczne siłownika poddawane są coraz większym obciążeniom. Po trzecie: należy zwrócić uwagę na jakość montażu Państwa bramy. Źle wykonana brama, krzywo zamontowana, nieprawidłowo wyważona może powodować w przyszłości sporo kłopotów.
Reasumując krótko: Aby twój automat działał bezawaryjnie przez wiele lat, lepiej zrób to lepiej.

Jak mam otworzyć bramę przy braku prądu?
Nice zadbał o to aby w każdej sytuacji mogli Państwo swobodnie opuścić swoją posesję lub na nią wjechać. Każdy z produkowanych przez nas siłowników jest wyposażony w specjalny mechanizm umożliwiający awaryjne odblokowanie siłownika. Po montażu siłownika, instalator powinien wręczyć Państwu kluczyki, które służą do zwolnienia mechanizmu blokady ruchu. Jeżeli macie Państwo siłowniki, w których silnik jest zasilany napięciem 24Vps (np. Robo 1124 lub Robus) można zastosować opcjonalne akumulatory awaryjne. W przypadku siłowników do bram garażowych, mechanizm taki można odblokować za pomocą linki znajdującej się przy szynie prowadzącej. Jeżeli nie macie Państwo osobnego wejścia do garażu to należy zadbać o to aby instalator zamontował dodatkową linkę stalową przymocowaną do klamki bramy. Należy wtedy pamiętać, że klamka powinna być zabezpieczona zamkiem z wkładką patentową. Na temat zastosowanych zabezpieczeń
w bramie należy pytać producenta bramy garażowej.

Mam bramę garażową wyposażoną w dodatkowe rygle zabezpieczające przed otwarciem. Czy można wtedy zamontować automat?
Oczywiście tak. Każdy z producentów wyposażając bramę w dodatkowe rygle, przewidział możliwość współpracy tych rygli z napędem. O zastosowane rozwiązanie należy jednak pytać producenta bramy. Napędy Nice na pewno będą w stanie współdziałać z ryglami.

Czym różni się pilot z kodem dynamicznie zmiennym od pilota z kodem stałym?
Między kodem stałym i zmiennym istnieje różnica w wysyłanym sygnale.
W drodze radiowej z kodem stałym każde przyciśnięcie przycisku pilota powoduje wysłanie takiego samego sygnału, przy zastosowaniu kodu zmiennego każde przyciśnięcie przycisku pilota powoduje wysłanie innego sygnału - zmieniającego się zgodnie z określonym algorytmem. W ofercie Nice znajduję się w tej chwili dwie drogi radiowe z kodem stałym i dwie z kodem zmiennym. Do tych pierwszych należą: FLO - gdzie są 1024 kombinacje kodu pilota, a kod przestawia się za pomocą 10 mikroprzełączników jednocześnie na radioodbiorniku i w pilocie oraz BIO - gdzie unikalny kod pilota jest przypisany fabrycznie, liczba kombinacji kodu wynosi ponad 1mln. Do systemów z kodem dynamicznie zmiennym należą: FLOR - gdzie liczba kombinacji kodu wynosi
4,5 mld i działają tylko te wpisane do pamięci radioodbiornika. SMILO - który działa na tej samej zasadzie, z tym że ilość kombinacji wynosi 18 trylionów. Piloty SMILO i FLOR nie są ze sobą kompatybilne, a wynika to z różnej długości kodu.
 


 

  << branże          

  Dziś jest   design by:  

meble, nice, foris, black-red-white, black red white, okna, drzwi, foris, sandomierz, firma, korporacja, wózki, wózki widłowe, wozki widlowe,
widłowe, hyundai, przedsiębiorstwo wielobranżowe, świętokrzyskie, poland, kielce, najlepsze, solidność, poland, company